Veltos tapkės, kitaip šlepetės arba batukai

su No Comments

veltos tapkės koveriukas

Labas visiems, nieko nesakykite, žinau pasiilgote :)  Senokai jums berašiau ir dalinausi savo atradimais. Nepykit. Nuolat keliauju po visą Lietuvą ieškodamas čia kuriamų stebuklų. Nepatikėsit kiek jų čia daug. Šiandien noriu papasakoti apie grynų gryniausią, todėl iš karto norėčiau paprašyti jūsų nebeskaityti šio įrašo jei vaikystėje neteko skaityti pasakų ar vaikystėje netikėjote stebuklais. Nežinau kaip jūs, bet aš visada galvojau, kad stebuklingos tapkės (šlepetės, pataisytų kalbininkai), egzistuoja tik pasakose. Įsivaizduojat tokias tapkes, su kuriomis karštą vasaros dieną nekaista, neprakaituoja kojos, o labai šaltą šaltą žiemos vakarą kojos nešąla ir lieka šiltos? Įsivaizduojat tokias tapkes, kurios yra labai tvirtos ir galėtų būti nešiojamos ištisą dešimtmetį? Maža to, su tokiomis tapkėmis galėtumėte „pravaryti“ per purvynus, ištepti jas, o jos pačios išsivalytų?

Sakysit, nesąmonė, skamba ne tik kaip paprasta pasaka, bet kaip pasaka apie nano technologijas. Retas žinome, kad jau nuo senų senovės būtent tokiomis savybėmis pasižymėjo veltinis, iš veltinio pagamintos tapkės. Jei įdomu apie veltinio istoriją galite pasiskaityti paspaudę čia: veltinio istorija. Būtent mano atrasta Filzi Felti gamintoja gamina tokias tapkes — batukus.

Šios Filzi Felti veltos tapkės yra puiki dovana įvairioms progoms nustebinti ir pradžiuginti jūsų artimuosius. Gamintoja pristato laiko patikrintus, klasikinius modeliukus, pagamintus rankomis naudojant tik šiltą vandenį ir Marselio alyvuogių muilą. Pagrindinė žaliava yra natūrali, nedažyta Tirolio avių vilna. Avys visus metus ganosi vešliose Alpių aukštikalnių ganyklose, kur teka švarūs kalnų upeliai, todėl jų vilna pasižymi puikiomis savybėmis. Manoma, kad vilnos poveikis panašus į akupunktūrą. Stipriausiu gydomuoju poveikiu pasižymi nedažyta natūrali šiurkšti vilna. Neapdorotos vilnos plaukeliai masažuoja pėdose esančius svarbius taškus – nervų galūnėles, kuriuos stimuliuojant gerėja kraujotaka, atskirų organų veikla, aktyvinama medžiagų apykaita. Todėl rekomenduojama veltinio šlepetes avėti basomis kojomis. Vilna natūraliai priešinasi mikrobų dauginimuisi ir sulaiko blogą kūno kvapą. Taip yra todėl, kad vilna dėl savo unikalios plauko struktūros puikiai sugeria ir išsklaido drėgmę, atvėsindama ar sušildydama kūną. Joje esantis lanolinas leidžia vilnai natūraliai išsivalyti, apsaugo nuo bakterijų ir neutralizuoja kvapus. Veltos tapkės turi guminį padą siuvamą pas profesionalų meistrą.

 

Filzi Felti veltos tapkės — stebuklingų tapkių galerija

 

 

Daugiau informacijos apie veltas tapkes rasite apsilankę Filzi Felti parduotuvėje